top of page
Makijaż permanentny brwi
AdobeStock_58673053_edytowane.jpg

Brwi permanentne

Brwi to najważniejszy element naszej twarzy, decydujący o jej wyglądzie i charakterze. Mają bardzo duży wpływ na urodę i to, czy wyglądamy i czujemy się atrakcyjnie i komfortowo. Potrafią zmienić wyraz twarzy, sprawić, że oko wydaje się bardziej otwarte, wyglądamy promiennie i młodo. Jednak idealny kształt brwi to rzadkość. Zazwyczaj rosną nieregularnie, a w łuku brwiowym często są przerwy. Ciągłe malowanie jest uciążliwe i pracochłonne. Zły wygląd i kondycja brwi, ich nieodpowiedni kształt czy też całkowity brak można w różny sposób naprawić.  Dobór odpowiedniej techniki zależy od kilku czynników - ilości i odcienia naturalnych włosów, rodzaju skóry i oczekiwań Klientki.

Klasyczna metoda cieniowania/ pudrowania brwi

Polega na pigmentacji cienia jednym kolorem. Wyglądają one jak po delikatnej hennie lub pomalowane cieniem, Cień pigmentowany jest pomiędzy naturalnymi włoskami łuku brwiowego, podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza.

Brwi ombre - Efekt OMBRE

Jedna z najnowszych technik pigmentacji. Cieniowanie brwi tą techniką różni się od klasycznej pigmentacji, jest bardziej subtelne i delikatnie podkreśla brwi. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne brwi. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady a bardziej nasycona przy końcówce.

Microblading

Metoda manualna polegająca na implantacji pigmentu za pomocą mikro ostrza, które nacinając naskórek wprowadzają go do wierzchnich warstw. Zabiegi te polegają na precyzyjnym rysowaniu włosków w ramach łuku brwiowego,wyrysowane włoski w połączeniu z naturalnymi dają trójwymiarowy efekt-wyostrzają kontur,nadają kształt,dodają gęstości i koloru.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi najlepiej jest nie depilować ich przez ok. 1 miesiąc. Pozwól niech odrosną i staną się naturalne wtedy łatwiej będzie mi ocenić jaki jest Twój naturalny kształt brwi. Minimum tydzień przed zabiegiem nie wykonuj henny. Pamiętaj, aby zadbać również o kondycję Twojej skóry. Jeśli skóra w okolicy brwi jest sucha i łuszczy się,  wykonaj peeling i nałóż maseczkę lub ampułkę nawilżającą. Jeśli Twoja cera jest tłusta – możesz wykonać jeden lub dwa zabiegi mikrodermabrazji, dzięki którym skóra staje się gładka i elastyczna. Dobrze przygotowana skóra lepiej przyjmuje pigment przez co Twój makijaż będzie bardziej trwały.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio  po zabiegu brwi są ciemniejsze od docelowego koloru. Barwnik ciemnieje w ciągu 2 kolejnych dni od zabiegu i utrwala się w skórze. Po upływie około tygodnia goi się i 40-50% barwnika wyłuszcza się wraz z naskórkiem.  Gdyby makijaż tuż po zabiegu był bardzo delikatny to po wyłuszczeniu naskórka niewiele mogłoby z niego pozostać, poczekaj więc spokojnie aż wyłuszczy się naskórek. Skóra tuż po zabiegu może być tkliwa, zaczerwieniona i napięta.

- Przez pierwsze dwa - trzy dni przemywaj  brwi 2 razy dziennie wacikiem zwilżonym w przegotowanej wodzie, niczym nie smaruj, dbaj o higienę, nie dotykaj miejsca pigmentowanego. Ogranicz  do minimum kontakt z włosami, czapkami, zwierzętami domowymi, omijaj podczas makijażu i mycia twarzy.

- Od czwartego dnia po zabiegu zacznij smarować 1 raz dziennie cienką warstwą Alantan maść plus. Od 4 do około 7 - 10 dni następuje łuszczenie się strupka. Pod żadnym pozorem nie zrywaj łuszczącego się naskórka ani strupków.  Możesz uszkodzić makijaż i pozostawić na skórze mokro blizny. Całkowity proces gojenia się brwi i stabilizacji pigmentu wynosi około 4 tyg.

- Przez 4 tygodnie od zabiegu  zrezygnuj z solarium i przebywania na słońcu. Po tym okresie zabezpieczaj skórę w pigmentowym miejscu kremem z wysokim filtrem UV,  2 tygodnie po zabiegu zrezygnuj również z sauny, basenu i zabiegów na twarz. Pozwól wygoić się skórze i nie narażaj się na infekcje. Po zagojeniu, dbaj o nią nadal i nie pozwalaj na jej wysuszanie. Makijaż permanentny na dobrze nawilżonej skórze będzie wyglądał i utrzymywał się lepiej.

Galeria
beauty port logo
bottom of page