top of page
Makijaż permanentny oczu
AdobeStock_62296280.jpeg

Kreska permanentna

Kreski na powiekach są bardzo kobiece i można je polecić każdej Pani niezależnie od wieku. Dzięki nim można uzyskać efekt liftingu, uniesienia zewnętrznych stron oka, oraz nadać im bardzo intrygującego wyglądu.

Dla Pań, pragnących delikatnie podkreślić oko proponowana jest kreska ukryta w linii rzęs - optyczne zagęszczenie górnej lub dolnej linii. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się u osób z jasną oprawą oka, delikatnych blondynek.

Dla osób, które chcą bardziej wyrazistego efektu dedykowana jest kreska dekoracyjna typu eyeliner,  wychodzi z linii rzęs, tuż nad nią tworzy piękną linię podkreślającą oko, jest delikatnie przedłużona w jego zewnętrznym kąciku. Grubość i kształt kreski dobierane są zawsze indywidualnie. Należy jednak mieć  świadomość, że kreska wykonana makijażem permanentnym nie może wykraczać poza granicę oka, którą wytyczają nam górna i dolna linia rzęs - jednym słowem zbyt mocne jej wyciąganie w zewnętrznym kąciku jest niebezpieczne - skóra jest w tym obszarze niezwykle delikatna i w przyszłości może dojść do migracji pigmentu - jego opadnięcia w kąciku - skóra wokół oczu opada, a wraz z nią nasza kreska, która pięknie wygląda tylko wtedy jeśli jest idealna.

Przygotowanie do zabiegu

Najważniejsze podczas zabiegu makijażu permanentnego oczu jest Twoje dobre samopoczucie. Przed zabiegiem zadbaj więc o porządną dawkę snu. Podpuchnięte i zmęczone oczy będą przeszkodą do wykonania perfekcyjnego rysunku wstępnego, a potem makijażu permanentnego. Dobrze będzie jeśli będziesz po prostu wypoczęta. Zadbaj o nawilżenie skóry wokół oczu, przesuszona skóra nie przyjmuje zbyt dobrze pigmentu. Jeśli nosisz sztuczne rzęsy przed zabiegiem  musisz je usunąć. Wykonanie makijażu u osoby, która nosi doklejone rzęsy jest niemożliwe. Nie wykonuj henny na tydzień przed planowanym zabiegiem, ponieważ czasami podrażnia ona skórę i będzie to utrudnieniem w pigmentacji. Nie stosuj odżywki na porost rzęs, produkty te zawierają sterydy. Leki i substancje steroidowe są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego oczu. Przestań stosować odżywki miesiąc przed planowanym zabiegiem. Jeśli stosujesz maści lub krople do oczu zawierające sterydy odstaw je (po konsultacji z lekarzem) na 3 miesiące przed zabiegiem, są one przeciwwskazaniem.

Pielęgnacja oczu po makijażu permanentnym

Tuż po zabiegu makijażu permanentnego, oczy mogą być lekko opuchnięte i zaczerwienione. Skóra powiek jest bardzo delikatna, a po naruszeniu jej igłą puchnie i jest lekko obolała,  jest to rzecz naturalna i nie powinnaś się tym martwić.

Opuchlizna oczu utrzymuje się od kilku godzin do 2 dni. Szybkość jej schodzenia i intensywność puchnięcia  jest uwarunkowana indywidualnymi właściwościami każdego organizmu. To, że Twoja znajoma po zabiegu miała oczy spuchnięte przez 2 dni, nie znaczy, że taka sytuacja musi wystąpić również w Twoim przypadku.

Na opuchnięte powieki najlepiej zrób zimny okład. Zimno najlepiej koi oczy i powoduje, że opuchlizna szybko schodzi. Możesz użyć czystych schodzonych worków żelowych, okładu z herbaty czy rumianku. Uważaj na żel do oczu ze świetlikiem! Często uczula skórę.

Bezpośrednio po zabiegu kolor makijażu jest bardzo intensywny.  Po wyłuszczeniu się skóry blednie o około 40-50%. Skóra zaczyna łuszczyć się około 3 -4 dnia po zabiegu. Strupki powinny odpaść same. Nie wolno im pomagać! Nie drap skóry, nie trzyj i nie mocz, ponieważ możesz uszkodzić swój makijaż. Zrywanie łuszczącego się naskórka może spowodować nierówne schodzenie barwnika, przerwy i przebarwienia w makijażu.

Do pielęgnacji skóry pigmentowanej powinnaś używać tylko kosmetyków polecanych przeze mnie, żadnych innych. Nie dopuszczaj do przesuszania skóry, krem wklepuj w odległości 0,5–1cm od kresek.

Przez około 2 tygodnie po wykonanym zabiegu nie należy korzystać z solarium. Nie powinnaś opalać się po, żeby nie wystąpiły odbarwienia w makijażu. Zrezygnuj również z basenu, zabiegów SPA i sauny do momentu całkowitego wygojenia się skóry. Unikniesz w ten sposób infekcji, przesuszenia skóry i odbarwień. Do całkowitego wygojenia się skóry nie wolno używać żadnych preparatów na porost rzęs minimum 1 miesiąc od drugiej wizyty.

Galeria
beauty port logo
bottom of page