top of page
Makijaż permanentny ust
AdobeStock_58680980_edytowane.jpg

Usta permanentne

Makijażem trwałym można optycznie powiększyć usta, skorygować ich asymetrię i dysproporcję między górną, a dolną wargą, jak również nasycić je kolorem. Najpiękniej wyglądają lekko cieniowane usta - są naturalne , czerwień wargowa nabiera intensywności. Delikatny kolor nie zmusza nas do trwania przy nim przez kilka lat - w każdej chwili możemy go zmienić za pomocą kolorowego błyszczyka w zależności od nastroju. Usta mają wyglądać po prostu soczyście i mieć piękny kształt, który odmłodzi i ożywi wygląd naszej twarzy.  Makijaż permanentny sprawi, że Twoje usta będą perfekcyjne w każdej sytuacji.

Przygotowanie do zabiegu

Zapoznaj się z ogólnymi przeciwwskazaniami do zabiegu. Pamiętaj, aby przed wykonaniem makijażu permanentnego powiedzieć o wszystkich przyjmowanych lekach, wykonanych zabiegach medycyny estetycznej, alergiach i chorobach. Te wiadomości są również ważne dla Twojego bezpieczeństwa i dobrego efektu zabiegu.

Przez 3 dni przed planowanym zabiegiem, należy koniecznie, wręcz obowiązkowo, przyjmować tabletki HEVIRAN. Jest to preparat przeciwwirusowy, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek należy przyjmować po konsultacji z lekarzem. Bardzo istotne jest, aby usta przed zabiegiem były nawilżone i wygładzone, jeśli są suche i spękane, to dodatkowa ingerencja igły zrani je jeszcze bardziej. Po zabiegu będą się zbyt intensywnie łuszczyć, a barwnik wprowadzony do suchej skóry nie zostanie w niej na długo. Na kilka dni przed zabiegiem, wykonaj delikatny peeling, który skutecznie usuwa suchy naskórek, używaj  kosmetyków odżywczych i nawilżających. Bardzo dobre efekty przynosi używanie nawilżających sztyftów do ust, które zawierają kwas hialuronowy, olejek jojoba, masło shea, czy wosk pszczeli.

Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym

Twoje usta po zabiegu będą lekko opuchnięte, a skóra wokół nich może być zaczerwieniona, jednak po kilku godzinach sytuacja wróci do normy. Bezpośrednio po zabiegu kolor ust będzie ciemniejszy, bardziej intensywny niż oczekiwałaś. To naturalne, nawet w przypadku delikatnego makijażu. W ciągu 7 dni makijaż wyłuszczy się i jego barwa stanie się jaśniejsza nawet o 50%. Po zabiegu przez 3 dni przyjmuj jeszcze preparat przeciwwirusowy Heviran, który będzie chronił Cię przed opryszczką, unikaj gorących i pikantnych potraw, nie spożywaj alkoholu, płyny przyjmuj przez słomkę, pokarm wkładaj do buzi, unikając dotykania ust, nie całuj się przez  kilka dni.

- Pamiętaj, aby szczególnie dbać o higienę okolic ust, nie trzyj ich i nie dotykaj, zachowaj jak najbardziej suchą. Nie powinnaś myć ich mydłem. Stosuj tylko kosmetyki polecone przeze mnie.

- W pierwszy dzień po zabiegu, wieczorem po umyciu zębów, przemyj usta czystym wacikiem zwilżonym w przegotowanej wodzie, osusz chusteczką higieniczną i posmaruj cienko maścią Alantan plus maść( przemywamy w celu zmycia sączącego się osocza).

- Następnego dnia rano powtórz tę czynność, smaruj bardzo cienko, skóra potrzebuje dostępu powietrza do prawidłowego gojenia. Wieczorem nie przemywaj już ust! po umyciu zębów osusz je tylko i posmaruj cienko maścią.

- Przez kolejne dni usta powoli zaczną się złuszczać i wtedy możesz posmarować je częściej według potrzeby, ale pamiętaj, żeby nie robić tego zbyt często, nie wolno zamoczyć złuszczającego się naskórka, ponieważ szybciej usuniesz go z ust, a w takiej sytuacji pigment nie zdąży się ustabilizować i możesz zniszczyć cały makijaż. Łuszczący się naskórek usuwa się sam, bezwzględnie nie drapiemy, nie gryziemy skórek. W przeciwnym razie mogą wystąpić odbarwienia w makijażu. Przez około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym ust nie należy korzystać z basenu, zabiegów kosmetycznych, SPA, sauny i solarium (aby uniknąć ryzyka infekcji).

Galeria
beauty port logo
bottom of page